Opis nieruchomości

WYJĄTKOWY PRZEDWOJENNY APARTAMENT

GŁÓWNE ATUTY:
-LOKALIZACJA
-SALON WYSOKI 4m!
-GARAŻ
-TARAS 60m2 NA DACHU
-KAMERALNA KAMIENICA
-PARK DRESZERA W SĄSIEDZTWIE
-SŁUŻBÓWKA Z ODRĘBNYM WEJŚCIEM

LOKALIZACJA:
Stary Mokotów z uwagi na zachowaną w dużym stopniu architekturę przedwojenną oraz charakter zabudowy willowej w sąsiedztwie centrum Warszawy jest uważany za jedną z najbardziej pożądanych i ekskluzywnych dzielnic stolicy.
Ukryta na malutkiej uliczce, pomiędzy pomiędzy drzewami domami niewielka willa daje poczucie kameralności, spokoju oraz komfortu życia z dala od uciążliwości innych śródmiejskich lokalizacji. Jednocześnie oddalona o zaledwie 5 kilometrów od Pałacu Kultury i usytuowana w bliskim sąsiedztwie metra i innych środków transportu jak również głównych arterii Warszawy, zapewnia swoim mieszkańcom komfort komunikacyjny. Pieszy dystans do komunikacji miejskiej - autobus, tramwaj, metro.

BUDYNEK
Przedwojenny budynek mieszkalny podzielony dziś na 3 apartamenty ( po jednym na każdym z pięter).

LATA 30TE
Wybitny reżyser Stefan Themerson przyjeżdża do Warszawy w 1928 r. i od tego czasu mieszka przy ulicy Czeczota. Mieszkanie to stało się pierwszym planem filmowym w jego karierze. Wraz z pomocą żony tworzy pierwszy polski film awangardowy, ustawiając przyrządy apteczne na stole i bawiąc się cieniem. Film "Apteka" przechodzi do historii, kamienica przy Czeczota również.
Para warszawskiej bohemy zaczyna odnosić sukcesy, mimo tworzenia w trudnych dla awangardy czasach. Zakładają spółdzielnię filmów artystycznych z siedzibą przy ulicy Czeczota, która wydaje pismo "Film Artystyczny". Mieszkanie odwiedzają wielkie persony czasów przedwojennych Witold Lutosławski i Stefan Kisielewski.
Apartament przy ulicy Czeczota był świadkiem ważnych wydarzeń dla historii polskiego kina. Tam zostały nakręcone pierwsze filmy Themersona, tam spotykali się ludzi sztuki i kultury, tam dojrzewała miłość Stefana i Franciszki. Z kamienicy przy ulicy Czeczota wyrosła awangarda polskiego kina.
Małgorzata Sady, themersonistka, znała Stefana i Franciszkę: - "Oni zarażali pięknym i mądrym życiem. Nigdy się nie ugięli, nie zrezygnowali z tego swojego świata".

UKŁAD POMIESZCZEŃ
Poziom I - służbówka, hol, garderoba, kuchnia widna (S-E) z jadalnią, osobna jadalnia , salon z kominkiem (N), pom. gospodarcze, wc.

Poziom II - taras 60 m2, sypialnia (okna na S) pokój (okna na S), garderoba, 2 łazienki


STANDARD
Podłogi dębowe, w łazienkach i kuchni terakota z ogrzewaniem podłogowym.

Przeciętna wysokość to 3,3 m, a w niektórych miejscach dochodzi do 4 m.
Metraż wynika z inwentaryzacji przeprowadzonej w kwietniu 2017 r. W KW widnieje metraż 214,75m2.
Cena obejmuje garaż i piwnicę.

Mapa nieruchomości

Mapy na naszej stronie nie zapewniają dokładnej lokalizacji nieruchomości i są dostarczane wyłącznie jako wskazanie obszaru.

Cena3 400 000 zł
Cena / m2~ 15 820 zł
IDMIM127326
MiastoWarszawa
UlicaJana Czeczota
Piętro3
Powierzchnia215 m2
Rok budowy1935
AgentMałgorzata Miller-Fukuda
Tel+48 (22) 331 07 86
E-mailinfo@miller-fukuda.pl

Kontakt