Dom do sprzedaży - Warszawa, Białołęka, Białołęka, Dworska, Ulica Marywilska

Details


 • Miasto
 • Warszawa
 • Dzielnica
 • Białołęka, Białołęka, Dworska
 • Ulica
 • Marywilska
 • Powierzchnia
 • 154 m2
 • Cena
 • 1 100 000 zł
 • Cena / m2
 • 7 150 zł
 • Powierzchnia działki
 • 1656 m2
 • Liczba pokoi
 • 5
 • Łazienki z WC
 • 2
 • Rok budowy
 • 2008

Opis nieruchomości


Jeśli szukasz niedużego ale rozwojowego domu z ogrodem zapierającym dech w piersi swoim potencjałem, w dobrej komunikacyjnie lokalizacji, a spędzanie czasu w kipiącym zielenią ogrodzie jest najprzyjemniejszą częścią Twojego dnia, to może być wymarzona oferta dla Ciebie! - Niewielki dom w ogromnym ogrodzie ze 100-letnimi dębami, zlokalizowane w Białołęce Dworskiej przy ul. Lemiesz (dojazd od Marywilskiej).

DZIAŁKA I DOM

Działka w pełni ogrodzona z bramą wjazdową. Na wszystkich obrzeżach działki oraz przy domu rosną wspaniałe drzewa, wiele z nich to prawdziwe "perełki", jak trzy 100-letnie dęby na tyłach działki, czy niesamowicie kwitnące tulipanowiec na froncie przy domu. O walorach ogrodu można by napisać esej, jedno jest pewne, takiego potencjału w ogrodzie nie spotyka się często, jeśli w ogóle jeszcze gdzieś można znaleźć.

Dodatkowym atutem jest to, że za kilka lat będzie możliwość podzielenia działki na dwie i być może sprzedaż połowy, co zapewni z całą pewnością zwrot znacznie ponad połowy obecnie zainwestowanych pieniędzy, jeśli nie blisko całości.

Dom jest w pełni wykończony, gotowy do zamieszkania od zaraz, jednak wiele osób uzna, że chce odnowić lub wyremontować część wnętrza aby dostosować do własnych preferencji oraz być może dobudować taras. Dodatkową zaletą jest usytuowanie domu na działce, które umożliwia łatwe dobudowanie dodatkowego skrzydła np. z garażem i sypialniami nad nim. Jest to obecnie niewielki budynek, który zapewni jednak wygodę mieszkania rodzinie 2+1 lub 2+2, dając jednocześnie ogromny potencjał rozwojowy na ewentualną przyszłą rozbudowę.

Do domu wchodzimy po kilku schodkach do przedpokoju z którego wchodzimy do kuchni na wprost (10,7 m2) lub do pokoju dziennego po lewej (26,7 m2), a łazienka jest ulokowana po prawej stronie (4,3 m2). Po schodach wejdziemy na górę, gdzie obecnie zaaranżowane są dwie sypialnie (16,6 m2 oraz 11,4 m2) oraz mały wąski, ale funkcjonalny gabinet (10,9 m2 - wąski, bo zaaranżowany bardzo szeroką szafą wnękową). Ustawienie ścian i pierwotny projekt budynku pozwala na umieszczenie na górze trzech podobnej wielkości sypialni. Ścianka kolankowa jest bardzo wysoka, ma 138 cm wysokości, więc powierzchnia podłóg jest niemal cała do pełnego wykorzystania (w nawiasach podano powierzchnię podłóg). Obok sypialni znajduje się druga łazienka (5,4 m2). Schodząc do piwnic znajdziemy jeden spory pokój (17,8 m2) do zaaranżowania na gabinet lub powierzchnię sportową / rozrywki rodzinnej, pomieszczenie techniczne (10,8 m2), spiżarnię (8 m2) oraz dodatkowy niewielki pokój schowek (5,1 m2). Na nieużytkowym obecnie poddaszu jest spora przestrzeń strychu (32 m2 podłogi), która może z powodzeniem być zagospodarowana na pracownię albo miejsce zabaw dzieci lub po prostu składzik mniej potrzebnych przedmiotów jak obecnie.

Część dzienna to spory pokój z wyjściem w kierunku ogrodu przez taras, przy czym został on obecnie rozebrany ze względów technicznych, dlatego wymaga nowego pomysłu i wykonania - będzie to pewnie jeden z pierwszych projektów do wykonania w domu dla nowego właściciela.

Podłogi pokoi mieszkania wykonane z deski Berlineckiej, a kuchnia, łazienka i korytarze to gres. Kapitalną cecha domu jest jego ciepło, ostatnio wykonana ekspertyza energetyczna pokazuje parametry znacznie przewyższające obecne wymagania dla domów nowych.

Przed domem jest wystarczająco miejsca do zaparkowania nawet kilku samochodów (3-4), czy to właścicieli, czy to gości odwiedzających, a usytuowanie budynku na działce idealnie predysponuje do wybudowania garażu lub zadaszenia dedykowanego miejsca parkingowego.

Więcej zdjęć, w tym z drona, dostępne na adres e-mail.

LOKALIZACJA

Dom znajduje się w ciekawej komunikacyjnie lokalizacji, bo z jednej strony jest blisko do przystanku autobusowego (150m, linie 176/N64), a z drugiej do szybkiej kolejki podmiejskiej (stacje Płudy oraz Żerań) zapewniającej dojazd do centrum Warszawy w 11 minut (do Dworca Gdańskiego - przesiadka do metra). Wielu doceni też możliwość codziennego zaopatrywania się w zdrową żywność u znanego w całej okolicy Majlerta, który jest jednym z bliskich sąsiadów. Tam też znajduje się najbliższa restauracja na wspaniałe rodzinne biesiady.

Szkoła Podstawowa Nr 110 to 4 min autem, a w tej samej okolicy jest przedszkole i żłobek. Inne przedszkole na Marywilskiej to 2 min autem, a na Klasyków 5 min. Blisko znajduje się też duże centrum handlowe, Marywilska 44 z Biedronką i pełnym wyborem sklepów, gastronomią i punktami usługowymi (5 min).

Oddalona o 7 min samochodem jest Choszczówka i potężne tereny zielone Lasów Legionowskich - doskonałe miejsce na grzyby, spacery czy rower.

FORMA WŁASNOŚCI I OPŁATY

Na działkę jest pełna własność z księgą wieczystą, dom jest w przededniu ostatecznych odbiorów formalnych, pozwolenie na użytkowanie spodziewane w najbliższych tygodniach. Podatek od nieruchomości, odbiór odpadów komunalnych i nieczystości płynnych to miesięczny koszt około 380 zł, a prąd i gaz gw. wskazań licznika (średnio miesięcznie 580 zł gaz, 240 zł prąd w ostatnim roku).

Ta nieruchomość to rozwojowy dom z prawdziwymi "perełkami" w ogromnym ogrodzie, bo 100-letnich dębów nie będzie miał na tyłach swojego domu nikt ze znajomych, tego się nie da podrobić! Lubisz nietuzinkowość? Zadzwoń i porozmawiajmy. - Każdego z siedmiu dni tygodnia.

(Fluent English language presentation or phone conversation also available).

Agent


Małgorzata Miller-Fukuda
+48 (22) 331 07 86
info@miller-fukuda.pl

Mapa nieruchomości


Mapy na naszej stronie nie zapewniają dokładnej lokalizacji nieruchomości i są dostarczane wyłącznie jako wskazanie obszaru.

Kontakt

Otrzymasz plik PDF z powyższą ofertą.